V súčasnosti sa len málo projektov orientovaných na kryptomeny sústreďuje skôr na digitálne aktíva ako na samotné kryptomeny. To je normálne, keďže za posledné roky vidíme množstvo nových aktív nad rámec blockchainu. Bytom je jeden z tých projektov, ktorý sa chce zamerať na 4premiestňovanie aktív z atómového sveta do sveta bajtov. Nemusí sa to na prvý pohľad zdať, ale tento projekt má veľkú kvalitu.
BYTOM – PREHĽAD
Vytváranie interaktívneho protokolu viacerých bajtových aktív nie je niečo, o čo by sa väčšina ľudí obávala. Pri bližšom pohľade na tento projekt je zrejmé, že Bytom sa zameriava na vytváranie heterogénnych bytových aktív, ktoré v blockchaine fungujú v rôznych formách. Navyše sa zameriava na atómové aktíva – dividendy, dlhopisy atď. – ktoré môžu byť registrované, vymieňané a zaangažované vo forme operácií založených na zmluve používajúcich Bytom. Preklenutie priepasti medzi digitálnymi informáciami a informáciami v reálnom svete je ušľachtilým podnikom za predpokladu, že pre ne existuje trh.
AKO BYTOM FUNGUJE?
Je zrejmé, že Bytom je jeden z technickejších projektov. Existujú tri rôzne vrstvy: dátová transakcia a prenosová vrstva, zmluvná vrstva a vrstva interakčného aktíva. Okrem toho, Bytom blockchain používa všeobecný formát adresy, ktorý podporuje viaceré meny. Podobne ako v prípade väčšiny existujúcich kryptomien, kombinácia verejných a súkromných kľúčov umožňuje používateľom uložiť svoje aktíva bezpečným spôsobom. Aktíva vydané a digitalizované v blockchaine Bytom sú pomenované pomocou systému Open Data Index, ktorý by mal dopomôcť k tomu, aby boli mená dostatočne jedinečné.
Bytomov blockchain tiež oddeľuje podpisy transakcií od ostatných údajov v danej transakcii. Znie to podobne ako pracuje Segregated Witness pre Bitcoin, aj keď nie je jasné či vývojársky tím v tomto ohľade vyvinul vlastný kód od začiatku. Okrem toho, model Byton UTXO dokáže paralelne overiť transakcie, aby zabezpečil, že nevyčerpané výstupy môžu byť kalkulované iba jednou transakciou v danom čase. Je to zaujímavý spôsob ako chrániť potenciálne dvojité výdavky, ktoré sú vždy znepokojujúcou súčasťou akéhokoľvek kryptoprojektu.
V neposlednom rade existuje koncepcia cross-chain distribúcie aktív. V prípade Bytomu môžu vývojári vytvoriť menšie postranné reťazce, ktoré zostávajú spojené s hlavným reťazcom. To im umožňuje profitovať z bezpečnosti hlavného reťazca, pričom si stále zachovávajú plnú kontrolu nad tým, ako vydávajú mince a dividendy používateľom. Bude zaujímavé sledovať či sa firmy budú prikláňať k tejto možnosti. Blockchain bude mať veľký vplyv na každý priemysel, a uvidíme ako to ovplyvní Bytomove šance na úspech.
ČO BUDE ĎALEJ S PROGRAMOM BYTOM?
Existuje veľa aspektov, ktoré sa ešte musia uskutočniť. Po prvé, tím sa zameria na zlepšenie modelu riadenia ekosystému Bytom pred koncom prvého štvrťroka. Neskôr uvidíme aj oficiálny Bytom blockchain predstavený verejnosti, aj keď v súčasnosti neexistuje oficiálny dátum vydania.
Zdroj: link