CME Group plánuje spustiť obchodovanie s Bitcoin futures 10. decembra tohto roku!

Približne pred hodinou dozadu portál news.bitcoin.com uviedol, že Chicago Mercantile Exchange (CME Group), plánuje spustiť obchodovanie s Bitcoin futures už v tomto štvrťroku! Podľa toho čo zatiaľ vieme, plánuje firma CME spustiť svoje derivátové produkty 10. decembra.

CEO spoločnosti Terry Duffy: ,,Naša burza je prírodzeným domovom pre Bitcoin“

Na konci októbra oznámila najväčšia burza opcií na svete, že bude ponúkať hlavným investorom šancu podieľať sa na termínových trhoch založených na Bitcoine na konci štvrtého štvrťroka roku 2017. Spoločnosť sa bude riadiť firmou LedgerX, ktorá už niekoľko týždňov obchoduje s Bitcoin futures. Terry Duffy, generálny riaditeľ CME Group vysvetlil, že vo svete je obrovský záujem o obchodovanie s týmito derivátmi. Konkrétne povedal:

Vzhľadom na rastúci záujem klientov o vyvíjajúci sa trh kryptomien sme sa rozhodli zaviesť kontrakt s futuritnou burzou – Ako najväčší regulovaný FX trh na svete, je CME Group prirodzeným domovom pre toto „nové vozidlo“, ktoré investorom poskytne transparentnosť.

Cieľom spoločnosti CME je uviesť produkty do prevádzky 10. decembra

V nedeľu 10. decembra 2017 sa začneme pripravovať na obchodovanie s Bitcoin futuresa a v pondelok 11. decembra 2017 sa začne naplno. Upozorňujeme vás, že CME začne obchodovať s Bitcoin Futures,“ vysvetľuje posledná aktualizácia CME Group.

Bitcoin Futures spoločnosti CME budú založené na cene BTC za USD so zmluvnou jednotkou piatich indexových bodov. V tejto chvíli sa veľa obchodníkov s Bitcoinom teší na to, čo táto spolupráca prinesie. Uvidíme to čoskoro. Aký je Váš názor na túto aktuálnu informáciu? Myslíte že to kryptomenám prospeje alebo naopak ublíži?

 

Zdroj: https://news.bitcoin.com