Čína si kvôli novému zákazu kryptomien pravdepodobne nechtiac spomalí obchodné inovácie

Ako už určite viete, Čína sa pred pár dňami rozhodla zakázať bankám a ďalším inštitúciám ponúkať ľuďom služby spojené s kryptomenami. Táto krajina bola svojim spôsobom vždy proti kryptomenám, čo dokazuje aj niekoľko zákazov v predošlé roky, ako napríklad zákaz ICO, či zatvorenie krypto búrz. Jedinci ako takí, však kryptomeny držať môžu. Tentokrát je však možné, že toto ich rozhodnutie bude mať pre krajinu nežiadúce následky.

Čo však bolo veľmi pozitívne, bola reakcia trhu na tieto správy. S cenou to daný deň takmer nič nespravilo, z čoho bol prekvapený nejeden z nás a naopak, za toto rozhodnutie bola kritizovaná priamo Čína a to aj zo strany WEC. O to prekvapivejšie bolo aj to, že v pondelok v provincii S‘-čchuan nastali obrovské výpadky elektriny, čo spôsobilo až 20% stratu Hash rate Bitcoinu a tam sme videli naozaj len menší pokles oproti tomu, načo sme boli zvyknutí predošlé roky. Kryptomeny sú totiž aj naďalej veľmi volatilné avšak takáto správa by napríklad v roku 2017 spôsobila omnoho väčší prepad, ako sme mohli vidieť v pondelok, respektíve utorok.

Podľa agentúry Reuters sa Čína vo svojom vyhlásení vyjadrila, že nedávne zmeny v rámci kryptomien vážne narušili bezpečnosť majetku u bežných ľudí, ako aj ekonomický poriadok. K celej situácii sa však vyjadrila aj organizácia WEF, čo je veľkým pozitívom pre krypto svet ako taký. Svetové ekonomické fórum (WEF) totiž tvrdí, že Čína si kvôli novému zákazu kryptomien nechtiac spomalila obchodné inovácie.

,,Plne očakávame, že cena Bitcoinu zostane aj naďalej volatilná, nakoľko má tendenciu byť vysoko citlivý na čo i len náznak regulácie. To znamená, že krok Číny nemusí nevyhnutne predznamenávať podobné zákroky v iných jurisdikciách a je pravdepodobné, že tento krok ovplyvní čínske obchodné inovácie, ktoré už boli z dôvodu obáv z regulačných opatrení pomerne pomalšie než samotné aktivity spotrebiteľov.“

Zdroj