Čína propaguje svoj digitálny jüan, ktorým môže všetkých sledovať a kontrolovať

Ako viete, Čína nikdy nebola fanúšikom kryptomien, o čom hovorí aj viacero článkov na našej stránke za posledné dní. Tejto krajine totiž vždy vadí decentralizácia, pretože vysokopostavení ľudia v Číne sú zvyknutí mať nad všetkým prehľad a každého sledovať. Ide tak o hlavný dôvod, prečo sa Čína snaží Bitcoin aj všetky ostatné kryptomeny zničiť a propagovať svoj digitálny jüan (yuan), ktorý je programovateľný a vysledovateľný. Ide tak o presný opak toho, čím sú všetky kryptomeny známe a jedinečné.

Je to len pár dní čo sme Vás informovali, že sa Čína rozhodla zakázať bankám a ďalším inštitúciám ponúkať ľuďom služby spojené s kryptomenami, pričom hneď v piatok sme sa dozvedeli, že sa na 51. zasadaní Výboru finančnej stability a rozvoja štátnej rady rozhodlo o zakročení proti Bitcoinu a službám spojené s ťažbou. Zo všetkých týchto správ je isté, že sa Čína rozhodla zničiť všetky kryptomeny. K aktuálnej situácii sa pre BK Asset Managment vyjadril aj Boris Schlossberg, ktorý je výkonným riaditeľom spoločnosti FX Strategy:

,,Digitálny jüan je programovateľný aj sledovateľný, čo dáva čínskej vláde obrovskú kontrolu nad ekonomikou. Nielen, že budú poznať každú voľbu spotrebiteľa v ekonomike, ale môžu tiež priamo ovplyvniť výdavkové správanie tým, že do určitého dátumu nechajú menu prepadnúť.“

Boris tiež pre CNBC dodal, že tento typ ,,absolútnej moci“ nad bohatstvom vlastných občanov je pre Čínu ,,hlavným motorom“ v rámci dokončenia a spustenia ich digitálneho jüanu.

Zdroj