Čím je hodnota Bitcoinu väčšia, tým je menší strach z ,,prasknutia bubliny“

2,000 dolárový Bitcoin má väčšiu šancu na ,,prasknutie“ ako Bitcoin v hodnote 8000 USD

Ako iste všetci viete, Bitcoin tento rok zaznamenal obrovský nárast a očakáva sa, že rok 2018 bude pre kryptomeny ešte masívnejší. Aj keď sa to všetko ešte len začína a ľudia sa začínajú angažovať do kryptomien, nájdu sa aj takí, ktorí stále vravia že sú kryptomeny iba obyčajným podvodom či Ponziho schémov. Vďaka bohu ich je čoraz menej. Výsledky prieskumu Charlieho Bilella ukazujú, že čím je vyššia cena Bitcoinu, tým si menej ľudí myslí, že Bitcoin a ostatné kryptomeny sú jedna veľká bublina.

„Čím je cena Bitcoinu vyššia, tým si menej ľudí myslí, že je to bublina. Viac ľudí verí, že je podhodnotená,“ poznamenal Bilello.

Charlie spustil tri prieskumy ktoré sa začali 22. mája, 3. novembra a 20. novembra. Tieto dátumy mal Bitcoin hodnotu okolo 2200 dolárov, 7300 dolárov a 8 200 dolárov. Počet ľudí ktorí si mysleli, že bol Bitcoin bublina, klesol z 51% (máj) na 39% (minulý týždeň). Zároveň sa taktiež zvýšil počet ľudí, ktorí považovali Bitcoin za podhodnotený. Je to viac ako dvojnásobok keďže v máji tohto roku to bolo približne 15% a minulý týždeň 34%.

„Moja teória znie: čím je cena Bitcoinu vyššia , tým si získava väčšiu pozornosť a vzbudzuje väčší záujem medzi ľuďmi. Ak niečo vlastníte alebo poznáte niekoho, kto niečo vlastní , nenazývate to bublina, „pokračoval Bilello.

Sám som si myslel, že je Bitcoin bublina, keď v roku 2013 Bitcoin dramaticky klesol. Následne šiel znova vyššie a vyššie a tento rok už spravil viac ako 8 násobok. Je to teda bublina? Kto vie. “ poznamenal.

CNBC hlasovanie: 71% ľudí, by radšej dalo svojich 10,000 USD do Bitcoinu ako na burzu

Svetové spravodajstvo CNBC urobilo na Twitteri hlasovanie, v ktorom sa ľudí pýtali či by radšej dali svojich 10,000 dolárov do Bitcoinu alebo na klasickú burzu s akciami. 71% ľudí odpovedalo v prospech Bitcoinu. Segment rýchlych peňazí (Fast Money) spoločnosti CNBC pravidelne spolupracoval so svetovým investorom a rečníkom Brianom Kellym, ktorý svojim divákom radil, aby si zakúpili Bitcoin na určitých sumách a držali ho určitý čas aby vyvrátil domnienku, že virtuálne meny sú nebezpečnou investičnou voľbou. Medzi akú skupinu ľudí patríte Vy?

 

Zdroj: http://bitcoinist.com/