Chainalysis predstavuje prvú Crypto Hotline

Známy a zároveň nie pozitívny fakt v krypto odvetví, na ktorý poukazujeme na pravidelnej báze sú krádeže a podvody, kvôli ktorým do dnešného dňa stále obrovské množstvo ľudí nevstupuje do krypto sveta, nakoľko sa boja o svoje finančné prostriedky. Postupne sa však mnohí jednotlivci ako aj inštitúcie snažia nájsť spôsoby, ako s krypto kriminalitou bojovať jednoducho a efektívne. Najnovšie tu máme správy, že blockchain dátová platforma Chainanalysis oznámila spustenie krypto linku, ktorá bude k dispozícii 24/7.

„Služba rýchlej reakcie je určená pre organizácie, ktoré sa stali terčom kybernetického útoku alebo neoprávneného prieniku do siete, ktorý zahŕňa krádež alebo dopyt po kryptomenách.“

Táto linka bude slúžiť ako okamžitá reakcia a podpora pre obete kyberzločinu. Okrem toho tiež poskytne najaktuálnejšie údaje pre samotných vyšetrovateľov, vďaka čomu im poskytne lepšiu šancu tieto previnenia aj vyriešiť. Spoločnosť totiž oznámila, že takzvané krypto zločiny sú opäť na vzostupe, čo jednoznačne neteší nikoho z nás. Vďaka najnovšej ,,horúcej linke“ však budú môcť obete poskytnúť rýchlu a kompletnú správu o tom, čo sa stalo. Vďaka tomu sa k vyšetrujúcim dostanú informácie značne rýchlejšie a to, čo kedysi trvali týždne či mesiace, môže dnes trvať len niekoľko minút.

Zdroj