CEO startupu spoločnosti Fintech: Bitcoin definitívne nie je podvod!

Svetoví bankoví giganti JPMorgan a UBS sú voči Bitcoinu skeptický, no startupy spoločnosti Fintech ako Square či Revolut to vidia ako presný opak a nárast Bitcoinu vidia ako logický nárast digitálnej revolúcie.

V rozhovore s CNBC, vyhlásil generálny riaditeľ spoločnosti Revolut Nikolay Storonsky, že napriek vyhláseniam Jamieho Dimona, hlavu spoločnosti JPMorgan, Bitcoin definitívne nie je podvod. Podobne ako mnohí zastánci kryptomien, vytýčil hlavné rozdiely medzi kryptomenami a zlatom.

Skutočné využitie zlata vo svete je pomerne obmedzené. Stále však existuje obrovský trh a obrovské objemy, ktoré určujú cenu zlata.

Je taktiež možné, že Bitcoin nebude používaný pre každodenné transakcie bežných ľudí, minimálne teraz nie. Všetko chce čas.

Otázka znie. Aká je skutočná cena zlata? To nikto nevie. Presne tak je to aj s BItcoinom. Objemy sa masívne zvyšujú, cena stúpa, avšak v reálnom svete momentálne nie je takmer žiadne reálne využitie Bitcoinu, nakoľko je to značne obmedzené.

Povedal Storonsky, ktorý spája volatilitu Bitcoinu s volatilitou iných komodít.

Ak sa pozriete na trh s ropou, 90% objemu je len špekulácia a 10% je reálne využitie. Dodal.

Ako uviedlo CCN, Revolut, alternatívna banka založená na aplikáciách, začiatkom tohto roka zhromaždila viac ako 22 miliónov dolárov. Spúšťacie plány na integráciu transakcií s kryptomenami do svojej mobilnej platformy, umožňujú užívateľom nakupovať, predávať, držať a prenášať mince, vrátane Bitcoinu, Ethereum a Litecoinu, priamo z aplikácie Revolut. V súčasnosti má aplikácia viac ako 1 milión používateľov a spoločnosť tvrdí, že denne majú približne 3500 nových účtov.

Revolut nie je jedinou aplikáciou mobilných finančných služieb, ktorá skúma integráciu funkčnosti kryptomien. Square Cash nedávno začal dôležitý program zameraný na Bitcoin, ktorý umožňuje obmedzenému počtu používateľov nakupovať a predávať túto najvýraznejšiu kryptomenu priamo z aplikácie. Dokonca firma Credit Suisse, ktorá je známa tým, že nepoužíva kryptomeny uviedla, že „udeľuje legitímnosť“ kryptomene Bitcoin a mohol by urýchliť platby prostredníctvom PayPal a iných hlavných poskytovateľov.

 

Zdroj: https://www.cryptocoinsnews.com