Bude trh s kryptomenami v roku 2022 volatilný?

Veľmi úspešný rok pre celé krypto odvetvie je takmer za nami a my veríme, že ste si aj Vy vďaka veľkému rastu celého krypto trhu polepšili, keďže ak mali akcioví investori dobrý rok, kryptoinvestori mali skvelý rok vzhľadom na rast niektorých kryptomien až o niekoľko tisícok % za rok. Analytici a odborníci sa však už pochopiteľne pozerajú na rok 2022, pričom tentokrát sa pokúsili pozrieť na potenciálnu volatilitu v ďalšom roku.

,,Návrh zákona sa snaží zakázať všetky súkromné ​​kryptomeny v Indii. Umožňuje určité výnimky na propagáciu základnej technológie a jej využitia“.

Hneď na začiatok upozornili fakt, že veľa bude závisieť aj o vládnej politiky. Čína, najväčší kryptotrh na svete, v septembri zakázala všetky transakcie, pričom v minulosti by krypto trh zasiahla obrovská panika. Tentokrát to však s trhom nijak zvlášť nepomohlo aj vzhľadom na tvrdenie analytikov, že keďže technológia blockchain dosiahne širšie využitie, tento postoj iba izoluje Čínu od zvyšku sveta. V Indii zase vláda pracovala na legislatíve, ktorá reguluje používanie a obchodovanie s kryptomenami. Hoci návrh zákona nebol v parlamente prerokovaný, záujem investorov neutícha.

Kryptomeny sú však novou investičnou triedou s veľmi malým množstvom údajov na fundamentálnu analýzu, pričom sa analytici zhodli, že opäť budú veľkú rolu zohrávať aj fundamentálne správy zo sveta. Pripomeňme si, že to boli odjakživa práve fundamentálne správy, ktoré spôsobovali prudké rasty a poklesy, pričom rok 2021 nebol výnimkou. Jednoznačne jedny z najväčších ak nie najväčšie pohyby sme na základe fundamentu zaznamenali práve na kryptomenách Dogecoin či Bitcoin kvôli Elonovi Muskovi, ktorý tieto dve kryptomeny neustále spomínal najmä v prvom štvrťroku 2021 cez svoj účet na platforme Twitter, za čo si vyslúžil obrovskú vlnu kritiky. Fundament je inými slovami niečo, čo sa málokedy dá predpovedať a preto najväčšia rada od odborníkov je, aby ste si neustále dávali pozor.

Zdroj