Brazílska realitná kancelária sa rozhodla prijímať platby cez Bitcoin

Menšie ale aj väčšie spoločnosti po celom svete neustále pridávajú ako možnosť platby za svoje produkty či služby aj kryptomeny, najmä Bitcoin či Ethereum. Dnešok opäť raz nie je výnimkou, nakoľko svet obletela správa, že Brazílska realitná kancelária sa rozhodla prijímať platby cez Bitcoin, vďaka čomu sa pre brazílskych nadšencov kryptomien uľahčila kúpa bytov. Jedná sa totiž o veľké meno medzi realitnými kanceláriami v krajine a to konkrétne Gafisa.

„Bitcoin je najväčšia kryptomena z hľadiska trhovej hodnoty a je to mena, ktorá každým dňom rastie na popularite a zároveň rozširuje možnosti jej využitia. Existuje prirodzená tendencia digitalizovať platby. Ak si prestaneme myslieť, že centrálna banka spustí digitálny real v roku 2022, môžeme dospieť k záveru, že digitálne meny sú v skutočnosti vo svete stále viac k dispozícii.“

Firma sa stala ďalšou celosvetovou verejne obchodovanou spoločnosťou, ktorá teraz akceptuje kryptomeny. Guilherme Augusto Soares Benevides, generálny riaditeľ spoločnosti Gafisa, vyjadril taktiež veľkú podporu tomuto rozhodnutiu. Pochopiteľne sa toto rozhodnutie mnohým nepozdáva a ako zvyčajne sa stretlo toto rozhodnutie s vlnou kritiky. My však takéto rozhodnutie plne podporujeme, nakoľko veľké svetové firmy vedia, čo robia a takéto veľké rozhodnutie nie je zo dňa na deň.

Zdroj