Blockchain už nie je len koncept ale súčasťou bežného života

Blockchain už nie je len koncept ale súčasťou bežného života. S takýmto výrokom prišiel počas minulotýždňovej konferencie vývojárov UpBit, generálny riaditeľ Dunamu Lee Sir-goo a my s ním nemôžeme nesúhlasiť. Časy z pred pár rokov, kedy bolo všetko na úrovni hypotéz a konceptov sú už dávno preč a my sme každým dňom v lepšej a modernejšej digitálnej dobe aj vďaka blockchainu.

„Niet pochýb o tom, že blockchain sa stal hlavným trendom, ktorý nikto nemôže poprieť a ktorý preniká do nášho každodenného života.“

Viceprezident a vedúci krypto oddelenia spoločnosti Visa Cuy Sheffield poukázal na to, že platobné metódy založené na blockchaine robia obrovský rozruch a revolúciu v platobnom priemysle, pričom poukázal na 5 najväčších trendov. Ide o Bitcoin, stablecoin, DeFi, NFT a CBDC (Central Bank Digital Currency). Totiž napríklad Bitcoin získava postupné prijatie ako digitálne zlato, najmä medzi mladými generáciami a stablecoiny, typ kryptomeny viazanej na meny ako euro či americký dolár na stabilizáciu ceny, sa začínajú objavovať s úlohou ako pokladničná infraštruktúra. Taktiež nakoniec dodal, že ,,CBDC bude viesť inováciu v platbách a platobnom procese s digitálnou peňaženkou a finančnými produktmi, pričom bude existovať súčasne s existujúcim finančným príkazom“.

Keď sa internet prvýkrát objavil, exponenciálny rast začal až po službách, ktoré ľudia mohli využívať v reálnom živote, a pokiaľ ide o umelú inteligenciu, po rokoch výskumu sa jej začala dostávať pozornosť až vtedy, keď bola prekonvertovaná do skutočných služieb.

Zdroj