Bitcoinový milionár Tim Draper: Kryptomeny nahradia FIAT meny do 5 rokov

Za päť rokov už FIAT meny (euro, libra, dolár) nebudú používané, pretože ich nahradia kryptomeny. To je scenár ktorý podľa investora Tima Drapera nastane.

Na konferencii WebSummit v Lisabone v Portugalsku urobil Draper s Forbesom menší rozhovor. Prezradil taktiež svoj názor na to, ako vidí trh s digitálnymi menami:

Ak sa za päť rokov pokúsite použiť akúkoľvek FIAT menu, ľudia Vás vysmejú. Bitcoin a ďalšie kryptomeny budú tak dôležité, že nebude žiadny dôvod používať FIAT meny.

Draper, zakladateľ spoločnosti Draper Fisher Jurvetson (DFJ), americkej investičnej spoločnosti s rizikovým kapitálom, investoval do služieb Twitter, Skype a Tesla. Teraz obrátil svoju pozornosť na kryptomeny. Je to zrejmé aj vďaka tomu, že v roku 2014 nakúpil 30 000 Bitcoinov. V tej dobe mali tieto mince hodnotu 20 miliónov dolárov. Dnes sa ich cena odhaduje na viac ako 214 miliónov dolárov. Bitcoin zaznamenal v roku 2017 fenomenálny nárast. V posledných niekoľkých týždňoch samotná mena vzrástla na viac ako 7 000 dolárov. Chýbalo približne 100 dolárov k hranici 8 000 dolárov za jeden Bitcoin.

Všetko však začalo klesať keď sa oznámilo oficiálne zrušenie Segwitu2x. Draper verí, že v budúcnosti FIAT systém zmizne. Jeho odôvodnením je skutočnosť, že meny fiat sú viazané štátnymi hranicami. Ako príklad uvádza nigérijskú Naira, ktorá klesne o 30 percent, ak daná osoba prekročí hranicu. Na stránke Coinmarketcap nájdete naozaj množstvo altcoinov na trhu. Sú neustále vytvárané nové, ktoré ponúkajú stále nové a nové riešenia pre náš každodenný život. Draper ani kvôli tomuto nie je znepokojený, v skutočnosti sa domnieva, že v istom bode budú nakoniec všetky kryptomeny pracovať spoločne.

Všetky budú navzájom prepojené. Myslím, že sa to bude sústreďovať hlavne okolo peňaženky, ktorú máte, a keď zaplatíte za službu ako napríklad Starbucks, vaša peňaženka sa automaticky optimalizuje podľa toho, ktorá mena má najväčšiu hodnotu.

Aký máte názor Vy? Podelte sa s nami o Vaše názory v komentároch.

Zdroj: https://www.cryptocoinsnews.com