Zatiaľ čo Bitcoin upadá, na výslnie sa dostáva veľmi sľubný konkurent

0

Spoločnosť Bitcoin naďalej stráca svoju dominanciu na kryptotrhu, pričom za posledných 24 hodín stratila viac ako 14% svojej hodnoty. V rovnakej dobe sa hodnota kryptomeny Ripple zvýšila o takmer 20 000%.

CNBS informovala, že japonská finančná spoločnosť SBI Holdings a jej dcérska spoločnosť SBI Ripple Asia plánujú vytvoriť konzorcium s japonskými kreditnými spoločnosťami, aby používali technológiu blokov.

Výhodou Ripple je to, že to nie je len kryptomena. Používa sa aj ako digitálny protokol, ktorý funguje ako mostík k iným menám a nediskriminuje svojich partnerov, či už používajú digitálne peniaze alebo fiatové meny.

Podľa svojich zakladateľov sa Ripple snaží zvládnuť svoje povinnosti, ktorými sú “bezpečné, okamžité a takmer bezplatné globálne finančné transakcie ľubovoľnej veľkosti bez spätných platieb.“

Ripple mal tento rok najväčší nárast hodnoty spomedzi významných digitálnych mien. V januári sa jeho hodnota začínala na sume menšej ako 1 cent (0,006523 USD) a koncom tohto roka je jeho hodnota 1,47 USD, čo predstavuje nárast o ohromných 22 000%.

“Budeme investovať do ekosystému, aby sme pomohli urýchliť prijatie Ripple technológie,” povedal výkonný riaditeľ spoločnosti Ripple, Brad Garlinghouse

S limitom na trhu vo výške 54 miliárd dolárov sa Ripple stala treťou najväčšou kryptomenou. Bitcoin klesol vo štvrtok o 13 percent na hodnotu 14 477 USD. Doteraz najúspešnejšia kryptomena na svete poklesla o viac ako 25 percent zo svojho najvyššieho rekordu  20 000 dolárov.

“Nikto nepozná konečnú hodnotu tohto podkladového aktíva. Nemôžeme predpovedať, či to spadne na nulu, vyletí na milión dolárov alebo sa bude pohybovať niekde medzi tým, ” povedal Edward Stringham, prezident amerického inštitútu pre ekonomický výskum.

Zdroj: https://www.rt.com/business/414423-ripple-growth-bitcoin-blockchain/

Share.

Leave A Reply