Vzostupy a pády investovania do kryptomien

0

Jednou z najväčších výhod pre trh s kryptomenami je jeho otvorenosť a nedostatok predsudkov. Ktokoľvek, kto má prístup na internet, môže kúpiť kryptomajetok a vo väčšine prípadov ho môže vidieť exponenciálne rásť.

Je to investovanie, aké tu doteraz nebolo. Búra tradičné normy, no napriek jeho veľkému rozmachu a čoraz väčšej popularite stále existujú v tejto oblasti veľké problémy.

Obávaná regulácia

Regulácia je také polarizačné slovo na poli kryptomien. Niektorí to považujú za nevyhnutné pre prežitie a masový prírastok kryptomien, zatiaľ čo iní to vnímajú ako protiklad toho, o čo sa digitálne meny pokúšajú.

Ovládanie digitálnych mien kontrolným orgánom by spôsobilo výsmech vnútornej decentralizácii kryptomien, ale zároveň by ich pokrývalo hromadou ochrany a zodpovednosti.

Momentálne je však regulácia za kilometre vzdialená od kryptosveta, čo však znamená, že investori majú veľmi malú ochranu, ak im ich investícia neuspeje. A pretože v súčasnosti je kryptotrh na obrovskom výslní, ľudia tu investujú veľké sumy peňazí.

Často sa však hovorí, že tieto investície sú trochu ako hazardné hry, a to nielen kvôli volatilným cenovým výkyvom, ale najmä preto, že na “divokom západe”, ktorý je hlavným priestorom kryptotrhu to nie je stabilné a veci sa môžu kedykoľvek zvrtnúť.

Hackeri na burzách

Keďže burzy sú najväčším prostriedkom pohybu kryptomien, je logické, že si na ne hackeri brúsia zuby. Mnohí už stratili svoje finančné prostriedky na zjavne hacknutých burzách s malými až žiadnymi sankciami kvôli neregulovanému priestoru.

Mt. Gox je najznámejším a zastrašujúcim príkladom hacknutia burzy. Vtedy bolo ukradnutých niekoľko miliónov dolárov mnohým užívateľom.

Zmena prúdu

Samozrejme, že investičný priestor nie je naozaj ten istý “divoký západ”, ako to bolo pred piatimi až siedmimi rokmi. Vďaka tomu, že sa ľudia viac vzdelávajú predtým, než naplno vstúpia do týchto vôd, sa trh exponenciálne zlepšuje.

Na trh prichádzajú dva typy ľudí. Jedni vstupujú na trh čisto kvôli aktuálnej móde a zo strachu, že by mohli prísť o dobrú príležitosť, čo spôsobuje negatívny dopad na týchto jednotlivcov, ako aj na samotný trh.

Druhí sú tí, ktorí vstupujú na trh s určitou úrovňou vzdelania. Existuje viac ako dostatok materiálu, ktorý si ľudia môžu naštudovať pred vstupom na trh, a to ich chráni pred neuváženými rozhodnutiami.

Význam jednoduchosti

Inklúzia kryptotrhu je veľmi dôležitá, a preto musí byť bezpečná a otvorená úspechu tejto tzv. digitálnej menovej revolúcie.

Obraz Wall Street ako nafúkaného priestoru plného kravát a aktoviek už nespadá do niekdajšej povesti investičného centra. Nový ekosystém kryptomien je totiž amorfný a otvorený.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/the-highs-and-lows-of-cryptocurrency-investing

Vzostupy a pády investovania do kryptomien
5 (100%) 1 vote

Zdieľať

Pridaj komentár