Veľryba si nechala vyplatiť 156,6 miliónov dolárov pred minulotýždňovým prepadom

0

Nový prieskum naznačuje, že Bitcoin (BTC) stratil za jediný deň 20%, čiastočne kvôli konaniu jednej veľryby. Údaje od analytickej firmy Santiment z 23. februára ukazujú, že BTC / USD klesol na 47 400 dolárov po uskutočnení zatiaľ druhej najväčšej transakcie Bitcoinu v tomto roku. Transakcia 2 700 Bitcoinov pri sume 58 000 dolárov za jeden token predstavuje celkovú sumu 156,6 milióna dolárov. Tento pohyb vyústil do trhovej paniky, ktorá spôsobila vytvorenie najväčšej klesajúcej hodinovej sviečky v histórií Bitcoinu.

„Ďalšie vyšetrovanie odhalilo, že adresa bola zodpovedná za druhú najväčšiu transakciu BTC v roku, teda import 2 700 tokenov do peňaženky pred rýchlym prepadom.“

Niektorí sa domnievajú, že trh bol vyčerpaný a najmä nespokojní traderi tvrdia, že to bola iba otázka času keďže Bitcoin ukazoval umelý rast a teda tvorenie bubliny ktorá skôr či neskôr musela prasknúť. Iní zase tvrdia, že na trhu s kryptomenami to bolo jednoducho „bežné ako obvykle“. Ale ako informoval Cointelegraph, pár dní pred prepadom začali narastať obavy z neobvyklých prítokov na burzy.

Mnohí však v reakcií na tento prieskum poznamenali, že táto peňaženka bola zodpovedná za zlomok celkového objemu pri minulotýždňovom prepade a teda že vplyv tejto veľryby je limitovaný.

„Neveríme, že jedna adresa sama osebe dokáže spustiť tak značný pokles najväčšej kryptomeny na svete. Preto by sme boli radi, aby ste tomu neverili ani Vy,“ dodala firma Santiment. A čo si myslíte Vy?

Zdroj

Veľryba si nechala vyplatiť 156,6 miliónov dolárov pred minulotýždňovým prepadom
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár