Užívatelia burzy Kraken žiadajú vrátenie peňazí kvôli flash-crashu.

0

Užívatelia burzy Kraken žiadajú odškodnenie po tom, ako na tejto burze prišiel flash-crash ktorý spôsobil obrovské škody. 22. februára sa objavila najväčšia denná sviečka v histórií kryptomien aj pri BTC a taktiež ETH. Cena BTC padla z 57 500 USD na 9 500 USD a cena ETH padla z 1 940 USD na 400 USD. V minulosti sme zažili desiatky ak nie stovky týchto flash-crashov ktoré vždy spôsobia obrovské škody keďže zničia drvivú väčšinu obchodov s maržou.

Reakcia verejností na seba pochopiteľne nenechala dlho čakať a na subreddite r/Krakensupport vyslovilo mnoho margin traderov svoje znepokojenie nad spôsobenými stratami a nad tým, že sa to deje neustále a podľa mnohých proti tomu burzy za roky nevynaložili dostatočné úsilie nakoľko sa to deje dodnes. Užívateľ u/dtk6802 sa na na Reddite vyjadril, že stratili väčšinu svojich životných úspor kvôli tejto chybe burzy.

“Stratil som väčšinu svojich životných úspor a doteraz som nedostal od burzy žiadnu odpoveď. Človek by očakával že ľuďom kvôli tejto chybe vrátia peniaze keďže inak prídu o svojich užívateľov nadobro. Je mi zle od žalúdka, no plánujem sa pripojiť k súdnemu procesu s dostatkom dôkazov (snímky obrazovky), ak nebudem odškodnený.“

Je otázne ako tento spor bude pokračovať no jedno je isté – burzy jednoducho budú musieť skoncovať s flash-crasmi, nakoľko to neprospieva nikomu okrem pár ľudí ktorí tento dá sa povedať ,,hack,” zorganizovali. Možno práve tento prípad konečne rozhýbe ľady. Čo si myslíte Vy?

Zdroj

Užívatelia burzy Kraken žiadajú vrátenie peňazí kvôli flash-crashu.
5 (100%) 1 vote

Zdieľať

Pridaj komentár