Prieskum ukázal, že 22% opýtaných inštitucionálnych investorov bude v budúcnosti obchodovať s kryptomenami

0

Prieskum uskutočnený spoločnosťou JPMorgan zistil, že jeden z piatich inštitucionálnych investorov v spoločnostiach, ktoré v súčasnosti s kryptomenami neobchodujú, verí, že v budúcnosti s nimi obchodovať začnú. Prieskum ktorý bol vykonaný na 3 400 respondentov resp. investorov, ktorí zastupujú 1 500 inštitúcii ukázal, že 11% respondentov pracuje vo firmách ktoré obchodujú alebo investujú do kryptomien, zatiaľ čo 89% nie.

Z respondentov zo spoločností ktoré neobchodujú alebo neinvestujú do kryptomien, 22% uviedlo, že verí, že ich spoločnosti v budúcnosti s kryptomenami obchodovať budú. Zatiaľ však čo niektorí analytici tvrdia, že trvalé inštitucionálne nakupovanie udrží cenu Bitcoinu na hodnote 50 000 dolárov – značnému počtu inštitucionálnych investorov aj naďalej chýba dôvera v krypto.

Na otázku čo si myslia o kryptomenách 14% respondentov odpovedalo že sa kryptomenám treba vyhýbať, zatiaľ čo 21% verí, že kryptomeny sú iba dočasný úlet a iba 7% investorov si myslí, že „sa kryptomeny stanú jedným z najdôležitejších aktív“. Prieskum ukázal, že väčšina inštitúcií má obavy z bezpečnosti. 98% respondentov uviedlo, že sú presvedčení, že podvody v krypto svete sú „trochu“ alebo „veľmi rozšírené“ a v súčasnosti sa to javí ako najväčšia prekážka pre inštitucionálnych investorov. Damien Vanderwilt, spolupredseda spoločnosti Galaxy Digital, minulý mesiac agentúre Bloomberg povedal:

“Keď premýšľam o rozhovoroch ktoré s podnikmi, inštitucionálnymi klientmi a s akoukoľvek časťou týchto volebných obvodov vedieme, vždy je prvým problémom istota že nakupované aktíva budú dostupné a v bezpečí.”

 

Tieto obavy však nemajú veľkí hráči ako Tesla či MicroStrategy ktorí tento rok investovali do Bitcoinu niekoľko miliárd dolárov. Len spoločnosť MicroStrategy vo februári zvýšila svoje podiely BTC o 27%, čím zvýšila počet svojich držaných Bitcoinov na 90 531 BTC. 

 

Zdroj

Prieskum ukázal, že 22% opýtaných inštitucionálnych investorov bude v budúcnosti obchodovať s kryptomenami
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár