Popredná švajčiarska banka ponúka obchodovanie s kryptomenami

0

Bordier & Cie, švajčiarska finančná inštitúcia fungujúca viac ako 170 rokov, oznámila partnerstvo s bankou Sygnum, aby umožnila svojim zákazníkom nakupovať kryptomeny. Integrácia s bankovou platformou medzi podnikmi spoločnosti Sygnum umožňuje klientom spoločnosti Bordier nakupovať Bitcoiny (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) a Tezos (XTZ).

V oficiálnom oznámení sa píše, že tento krok berú ako „položenie základu pre širšiu ponuku regulovaných produktov a služieb digitálnych aktív“ vrátane opcií a tokenizovaných tried aktív. Riadiaci partner spoločnosti Bordier, Evrard Bordier uviedol:

„Partnerstvom so spoločnosťou Sygnum Bank poskytujeme našim klientom integrované riešenie na jednom mieste a zároveň im dávame oprávnenie investovať do tejto novej triedy aktív s vysokým rastom a s úplnou dôverou.“ 

Bordier poznamenal, že tento krok bol spôsobený zvyšujúcim sa dopytom klientov, ktorí sa snažili diverzifikovať svoje portfólio o nové aktíva. Spoločnosť preto kryptomeny označila za „silný nástroj na zvýšenie diverzifikácie a dosiahnutie vynikajúcich výnosov“.

Bordier & Cie je ženevská súkromná banka založená v roku 1884. Túto banka vlastní a spravuje rodina Bordierovcov už päť generácií. Rozhodnutie tejto banky vstúpiť do sveta kryptomien iba naznačuje, že mnohé veľké inštitúcie sa v roku 2021 chystajú urobiť to isté. 

Zdroj

Popredná švajčiarska banka ponúka obchodovanie s kryptomenami
5 (100%) 1 vote

Zdieľať

Pridaj komentár