Hard Fork pre Bitcoin Cash prichádza!

0

   Neprebehlo ešte ani 24 hodín, keď Bitcoin dosiahol svoj nový ATH (All Time High) 6189$ a už tu máme ďalšiu novinku z dielne Bitcoin! Tentokrát sa však jedná o Bitcoin Cash (BCC) a jeho hard fork, ktorý sa ako oznámila ich domovská stránka, uskutoční 13. novembra 2017. Zakladatelia sa tak rozhodli z toho dôvodu, že Bitcoin Cash potrebuje úpravy výkonnosti pre ich protokol. Juan Garavaglia a Bitprim oznámili, že pre prípravy na nadchádzajúci hard fork začali testy pre rozlišné nastavenia algoritmov pre problémy s ťažením.

Prečo robí Bitcoin Cash Hard Fork?

Na rozdiel od prechádzajúceho Bitcoin hard forku ktorý mal za následky vytvorenie kryptomeny Bitcoin Cash, Garavaglia uisťuje, že tento hard fork je len, na vylepšenie ich doterajšieho protokolu. Veľký problém s originálnym protokolom prišiel z ich algoritmu (Difficulty Adjustment Algorithm – DAA). “Pôvodným zámerom bolo umožniť spoločnosti Bitcoin Cash, aby prežila ako ,,menšinový reťazec” tým, že sa vyhne mrazivej reťazovej situácii, v ktorej bloky značne spomalia,” doplnil Garavaglia.

Preto Garavaglia a jeho tím Bitcoin ABC hľadajú náhradu za súčasnú DAA. Niektoré z návrhov, ktoré testovali vývojári spoločnosti ABC, pochádzajú od ľudí ako Amaury Sechet, Neil Booth či Tom Harding. Ide o veľavážené mená v tomto odvetví. Momentálne nebol vybraný žiaden algoritmus. Garavaglia však uisťuje, že pokračujúce intenzívne testovanie prinesie výsledok včas, a bude úspešne implementovaný 13. novembra.

Zdroj: https://news.bitcoin.com

Hard Fork pre Bitcoin Cash prichádza!
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár