Elon Musk po poklese Tesly a Bitcoinu opäť nie je najbohatším človekom planéty

0

CEO spoločnosti Tesla Elon Musk opäť prišiel o svoje prvenstvo a aj naďalej sa predbieha s Jeffom Bezosom, ktorý svoje bohatstvo nadobudol vďaka spoločnosti Amazon. Dôvod prečo je Musk opäť druhý, je pokles akcií Tesly a korekcia Bitcoinu kde Musk, tak aj Tesla investovali nemalé peniaze.

Akcie spoločnosti Tesla (TSLA) klesli z 890 dolárov (26. január) o viac ako 20% a to na 700 dolárov. Akcie výrobcu elektrických vozidiel klesli v utorok 23. februára až 13%, čo je najhorší deň od začiatku septembra. Spoločnosť Fox Business tento týždeň Teslu obvinila, že za tento pokles môže hlavne spájanie Tesly s kryptomenou Bitcoin (BTC), o ktorej spoločnosť posledné týždne neustále hovorí. Analytik Dana Ives z spoločnosti Wedbush však uviedol, že je presvedčený že tento krok bol z dlhodobého hľadiska správny.

“Investori začínajú až moc spájať Bitcoin a Teslu. Zatiaľ čo Tesla zarobila na papieri zhruba 1 miliardu dolárov za posledný mesiac a tento obchod jej zarobil viac ako jej zisky z predaja elektronických áut za celý rok 2020, nedávny 48 hodinový výpredaj v BTC a značne zvýšená volitila spôsobili, že mnoho investorov dáva na najbližšiu dobu od tejto spoločnosti ruky preč.”

Akcie spoločnosti Tesla boli 8. februára na hodnote zhruba 865 dolárov. V ten istý čas Tesla zverejnila informácie, že nakúpila Bitcoin v hodnote 1,5 miliardy dolárov. O 15 dní neskôr, konkrétne 23. februára klesly tieto akcie podľa Yahoo Finance na 681 dolárov. Z Číny však prišli aj správy o problémoch s kontrolou kvality vyrobených elektromobilov, čo taktiež mohlo mať určitý vplyv na vývoj ceny.

Bitcoin sa však minimálne pre teraz úspešné vyhýba ďalšiemu prepadu a býci boli opäť schopní Bitcoin vytiahnuť nad psychologickú hranicu 50 000 dolárov. Čo myslíte, dokážeme sa tam aj udržať?

Zdroj

Elon Musk po poklese Tesly a Bitcoinu opäť nie je najbohatším človekom planéty
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár