BULHARSKÁ UNIVERZITA PONÚKA BITCOIN

0

Tento týždeň uviedla Medzinárodná obchodná škola Varna University of Management (VUM) v Bulharsku, že desať uchádzačov o bakalársky program v oblasti softvérového inžinierstva získa študentské štipendiá. Študenti budú môcť získať štipendijný fond za 1000 EUR v ekvivalentnom množstve bitcoinových mincí.

V poslednej dobe začína ponúkať viacero univerzít kurzy o bitcoine a taktiež začali prijímať decentralizovanú menu na úhradu kníh či školného. Len nedávno sa na portáli news.Bitcoin.com objavila informácia, že na švajčiarskej odbornej škole Lucerne University začali prijímať bitcoin na úhradu školného. Okrem toho Newyorská univerzita (NYU) plánuje ponúkať vysokoškolské kurzy v oblasti kryptomien. Tento týždeň bulharská univerzita vo Varne plánuje poskytnúť štipendiám v hodnote 1000 EUR desiatim študentom, ktorí žiadajú o financovanie. Štipendiá pre študentov budú poskytnuté študentom na základe ich študijných výsledkov a školských úspechov.

„VUM s potešením oznamuje, že uchádzači o bakalársky program Softvérové inžinierstvo budú mať teraz príležitosť získať štipendiá v podobe bitcoinov počnúc jesenným semestrom 2018,“ uvádza bulharská škola. „Pevne veríme, že kryptomena je nevyhnutný technický vývoj, ktorý povedie k významnej inovácii vo všetkých aspektoch nášho života. VUM je inovatívna a na budúcnosť orientovaná univerzita. Podpora a integrácia bitcoinu je pre nás teda racionálnou voľbou. Vždy sa zaujímame o poskytovanie nových technológií v našich IT a podnikových programoch a kryptomeny sú určite jednými z nich.“

V súčasnosti plánuje VUM integrovať poplatky za školné a poplatky za ubytovanie a očakáva, že integrácia bude čoskoro dokončená. Univerzitné informačno-technologické oddelenie pracuje na pridaní modulov, ktoré pokryjú digitálne aktíva a blokchain technológie. Tieto doplnky budú pridané do existujúceho bakalárskeho programu VUM v oblasti softvérového inžinierstva.

„Keďže v súčasnosti bude VUM jedinou akreditovanou univerzitou ponúkajúcou bitcoinové štipendiá, veríme, že budeme mať príležitosť prilákať do Varny najschopnejších študentov,“ uviedlo vedenie VUM. „Veríme, že bitcoin ponúka významnú príležitosť pre inovácie a rozvoj. Chceli by sme, aby naša milovaná krajina využívala silný ľudský kapitál, aby sa stala lídrom v tejto digitálnej revolúcii. Môže to vytvoriť úplne nový priemysel a tisíce nových pracovných miest nielen vo Varne, ale aj v ostatných častiach Bulharska.“

VUM sa zapája do rastúceho zoznamu škôl využívajúceho bitcoiny, kam patrí napríklad univerzita v Cumbrii, Obchodná univerzita v Berlíne, King’s College v New Yorku, Univerzita v Nikózii a ďalšie.

Zdroj: news.Bitcoin.com

BULHARSKÁ UNIVERZITA PONÚKA BITCOIN
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár