Bitcoinov malý brat Ethereum rastie ako z vody

0

Ethereum, druhá najväčšia kryptomena na trhu (prvou je Bitcoin), má v súčasnosti hodnotu 707 USD, čo predstavuje 20% nárast za posledných 24 hodín.

Toto je pre Ethereum nový rekord. Ethereum držal s Bitcoinom krok v prvej polovici tohto roku, ale v lete začal zaostávať. Cena Bitcoinu rapídne rástla hlavne v druhej polovici roka. Jeden Bitcoin má v súčasnosti hodnotu 17.176 USD.

Trhová kapitalizácia spoločnosti Ethereum je podľa spoločnosti CoinMarketCap 66,5 miliardy dolárov.

Okrem toho, že je Ethereum založený na blockchaine, má s Bitcoinom celkom málo spoločného. Zatiaľ čo Bitcoin je v prvom rade platobným systémom, Ethereum je platformou pre decentralizované aplikácie bežiace na jeho blokovej linke.

Platforma spoločnosti Ethereum sa uviedla do úplne nového typu začínajúcich podnikov, ktoré získali finančné prostriedky prostredníctvom počiatočnej ponuky mincí alebo podujatí ICO. Účastníci si vymenia Ethereum za nové digitálne žetóny vytvorené na bloku Ethereum. Podľa CoinDesku, ICO (počiatočná ponuka mincí) v treťom štvrťroku roku 2017 stúpla o viac ako 1,24 miliárd dolárov.

V poslednej dobe je Ethereum v správach kvôli populárnej hre CryptoKitties, ktorá umožňuje používateľom zhromažďovať a obchodovať s digitálnymi mačiatkami uloženými na bloku spoločnosti Ethereum.

Pri pohľade na samotnú cenu je rast spoločnosti Ethereum ešte viac pôsobivý ako Bitcoin. Zatiaľ čo  sa v januári obchodovalo s touto menou za približne 8,3 USD, jeho súčasná cena predstavuje nárast o 8500%.

Ethereum môže ešte vzrásť kvôli nedávnym komentárom predsedu SEC (americkej spoločnosti pre cenné papiere a provízie) Jaya Claytona, ktorý v pondelok uverejnil vyhlásenie o nebezpečenstvách ICO, ktoré sú do značnej miery neregulované. Tiež uviedol, že niektoré digitálne tokeny, s ktorými  sa obchoduje v ICO, nie sú skutočnými akciami a nespadajú do právomoci SEC.

Zdroj: http://mashable.com/2017/12/13/ethereum-700/#atYtR4AovmqL

Bitcoinov malý brat Ethereum rastie ako z vody
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár