Bitcoin, FED

0

Kandidát prezidenta Donalda Trumpa na predsedu Federálneho rezervného systému (FED – sústava viacerých bánk tvoriacich centrálnu banku USA), súčasný guvernér rady Jerome “Jay” Hayden Powell sa 28. Novembra 2017 zúčastnil na ústavnom pojednávaní amerického Senátu. ,,Bitcoin a kryptomeny  veľmi pozorne sledujeme , ” povedal pán Powell  na priame otázky o súčasnej a budúcej politike FED smerom k decentralizovaným menám.

FED v ohrození Bitcoinu

Neuveriteľná hodnota. Historický nárast cien. Hromadné čísla prijatia. Bitcoinový rok  dosiahol ďalší oficiálny míľnik: teraz je formálnou politickou úvahou regulačných orgánov najväčšej svetovej ekonomiky.

V utorok popoludní vo Washington DC, sa Jay Powell postavil pred zriedkavo navštevovaný, väčšinou pro-forma senát. Súčasný guvernér nominovaný prezidentom Obamom na 14-ročné funkčné obdobie.

Senátor Georgie, republikán David Alfred Perdue ml., mal na pána Powella sériu otázok. Jeho dotazovanie o rozsiahlom finančnom okruhu ohľadom bitcoinu trvalo 1 hodinu a 35 minút.

Senátor Perdue začal: “Máme tu ďalší ošiaľ, ktorý je približne 4 až 5-krát väčší ako bola internetová horúčka na konci deväťdesiatych rokov, tentoraz v súvislosti s kryptomenami ako je bitcoin,” povedal.

Mladý senátor štátu Georgia sa zaujíma o Bitcoin

Pán Perdue je mladý senátor, ktorý bol zvolený v roku 2014 na šesťročné funkčné obdobie. Má skúsenosti s vedením viacerých firiem.

“Bitcoinova trhová hodnota je teraz väčšia ako väčšina spoločností z korporácie S&P 500 v Amerike,” pokračoval. “Za predpokladu, že tento ošiaľ bude pokračovať a rozsah kryptomien, ako aj ich hodnota bude rásť… do akej miery to ovplyvní vašu schopnosť dosiahnuť výsledky z typických možností menovej politiky, čo zvyčajne predstavuje centrálna banka?“

Nominant Powell odpovedal: „Viete, v  dlhodobých záležitostiach ako sú kryptomeny to prirodzene môže mať význam.“ Po zvolení bude Powell 16-tou osobou predsedajúcou Federácií v jej 103-ročnej histórii.

„Na tom teraz skutočne nezáleží,“ povedal prezieravo Powell. „Nie sú dostatočne veľké.
Nie sú v dostatočne veľkom množstve, aby sme sa o nich zaujímali.“

Senátor Perde opäť uviedol podobnosti internetovej horúčky s Bitcoinovým ošiaľom a naznačil, že pán Powell by to mal vidieť rovnako.

Bublina strachu

„Niet pochýb o tom, že hodnoty za posledný rok výrazne stúpli. Nedokážem však posúdiť primeranú výšku ohodnotenia,“ vysvetlil Powell.

Cena bitcoinu dosiahla na globálnych burzách 10 000 dolárov a v posledných jedenástich mesiacoch vzrástla o stovky percent.

„Z nášho pohľadu sú kryptomeny niečo, čo veľmi starostlivo sledujeme. Pozeráme sa nato ako na niečo, čo môže mať významné uplatnenie vo veľkoobchodných platbách,“ vysvetlil vo svojej odpovedi Powell. „Je to niečo, na čo upriamujeme svoju pozornosť.“

Senátor štátu Georgia sa ešte opýtal či Federácia sleduje technológie využívané v spoločnostiach ako je Alibaba v súvislosti s blockchain a kryptomenami.

“Sledujeme všetky tieto technológie. Je to niečo, čo si myslím, musíme robiť. Je to vlastne druh zábavy a záujmu,” usmial sa pán Powell.

Bitcoin, FED
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár