Bank of America tvrdí, že pohyb ceny Bitcoinu o 1% stojí “iba” 93 miliónov dolárov

0

Bank of America ktorá je známa kritizovaním Bitcoinu aj kryptomien ako takých, zverejnila výskum, ktorý naznačuje, že na to, aby sa cena Bitcoinu posunula o jediné percento, stačí zhruba 93 miliónov dolárov.

„Bitcoin je mimoriadne citlivý na zvýšený dopyt po dolároch,“ uvádza sa v poznámke, ktorú napísal stratég Bank of America Francisco Blanch a do ktorej prispeli aj Philip Middleton a Savita Subramanian.

Ich analýza zistila, že na presun ceny zlata o jediný percentil by bolo potrebný prílev v hodnote najmenej 2 miliárd dolárov, zatiaľ čo na dosiahnutie rovnakého cenového dopadu na štátne dlhopisy by bolo potrebných viac ako 2,25 miliárd dolárov. „Odhadujeme, že čistý prítok do BTC v hodnote iba 93 miliónov dolárov, by viedol k zhodnoteniu ceny o 1%,“ uzatvára správa a dodáva:

„Čo teda vytvorilo tak obrovský tlak na rast cien Bitcoinu v posledných rokoch, najmä v roku 2020? Jednoduchá odpoveď: mierny prílev kapitálu. “

Trhová kapitalizácia Bitcoinu je takmer 1,1 bilióna dolárov, čo predstavuje zhruba 10% kapitalizácie zlata. Prieskum teda naznačuje, že Bitcoiny sú dvakrát tak volatilné ako toky zlata za dolár napriek tomu, že aktíva existujú už takmer tucet rokov.

Odborníci z Bank of America pripisujú malé náklady potrebné na hýbanie ceny BTC veľkej akumulácii veľkých hráčov, čím sa znižuje počet dostupných mincí na nákup na burzách. „Po bližšom pohľade na transakcie sme zistili, že adresy veľrýb od začiatku pandémie len držia a takmer nič nepredávajú.“ Uviedli.

Tvrdenia Bank of America sa zdajú zhruba v súlade so zisteniami kryptoanalytickej firmy Glassnode, ktorá odhaduje, že približne 78% zásob BTC bolo k decembru 2020 nelikvidných. Inými slovami, na obchodovanie na burzách zostáva k dispozícii iba približne 20% zásob BTC.

Zdroj (Source)

Bank of America tvrdí, že pohyb ceny Bitcoinu o 1% stojí “iba” 93 miliónov dolárov
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár