Aké sú rôzne druhy Bitcoinových peňaženiek ? Ako Bitcoiny nakupovať ?

0

“Bitcoin je možné vlastniť tak, že je zapísaný v Blockchain-e na vašej bitcoinovej adrese.”

Papierové Bitcoinové peňaženky

   Na vygenerovanú BTC adresu napr. tu:  https://www.bitaddress.org,  si zo zmenárne ako je simplecoin.sk/cz zakúpite Bitcoiny za FIAT peniaze. Najvyššia bezpečnosť je pokiaľ sa s bitcoinami nepracuje, iba sa hromadia. Pre manipuláciu je potrebne spraviť “RESTORE” pomocou súkromného kľúča na webové peňaženky napr.(Blockchain, Electrum). Po “obnovení” nastavení všich bitcoinových adries, je možné s účtom pracovať klasicky ako s webovou bitcoinovou peňaženkou.

Hardvérové Bitcoinové peňaženky

   Hardvérové peňaženky sú také, kde si vašu bitcoinovú adresu pomocou súkromného kľúča, nahrajete do malého zariadenia, s možňosťou pripojenia k PC alebo mobilu. Následne všetky transakcie sa potvrdzujú (podpisujú) cez toto zariadenie. Stupeň ochrany je na výsokej úrovni, kedže zariadenie sa k sieti pripája iba na krátku dobu pri realizácií transakcie. Všetky HW Bitcoinové peňaženky obsahujú najnovšie, a najbezpečnejšie technológie a postupy aby ostali vaše bitcoiny v bezpečí.

Ledger Peňaženka

ledger peňaženka

   Zhrnutie: Podobne ako TREZOR, Ledger je hardware peňaženka určená pre používateľov, ktorí chcú zvýšiť bezpečnosť. Peňaženka je vlastne fyzické zariadenie, ktoré sa pripája k počítaču a funguje ako ďalší zdroj ochrany. Znamená to, že Bitcoiny nemôžete posielať z peňaženky bez vlastníctva fyzického zariadenia. Ak hľadáte hardware peňaženku (napr. Ledger alebo TREZOR), porovnávame ich v tomto článku.

Ledger ponúka množstvo produktov ako Ledger Nano SLedger Unplugged (bezkontaktná Bitcoin peňaženka) atď. Najpopulárnejším modelom dnes je Ledger Nano S.

  • Výhody: User-friendly, veľmi bezpečná, veľká podpora
  • Nevýhody: Drahšia, väčšia bezpečnosť = menšia použiteľnosť (je to problémom všetkých hardware peňaženiek)

TREZOR Peňaženka

trezor peňaženka   Zhrnutie: TREZOR je perfektné riešenie pre ukladanie veľkého množstva Bitcoinov, aby sa udržali mimo vonkajších vplyvov ako je napr. veľky pokles hodnoty. Kombinácia bezpečnosti svetovej triedy s flexibilitou akejkoľvek inej webovej peňaženky je ideálna pre začiatočníkov aj odborníkov. Spoločnosť za posledný rok získala veľke množstvo chvály a pozitívnych recenzií.

  • Výhody: Extrémne bezpečná peňaženka, ľahko ovládateľná a intuitívne rozhranie, podporuje ďalšie peňaženky a altcoiny
  • Nevýhody: Vysoká cena v porovnaní s jej konkurentmi

Softvérové peňaženky

Coinbase Peňaženka – webová

coinbase peňaženka

   Zhrnutie: Spoločnosť Coinbase je dnes vedúcou exchange službou pri nákupe a predaji Bitcoinov. Bola založená v roku 2012 a odvtedy získala viac ako 31 miliónov USD na financovanie rizikového kapitálu. Služba výmeny Bitcoinov je k dispozícii v 19 krajinách po celom svete. Ich online peňaženka je pre začiatočníkov príjemná, ale v skutočnosť Coinbase vlastní vaše finančné prostriedky. Nie je to take zlé ako to znie.

Coinbase nedávno spustil službu Vault služba, ktorá popiera kontrolu nad vašimi finančnými prostriedkami.

  • Výhody: User-friendly, možnosť pridať finančné prostriedky z peňaženky. Uznávaná spoločnosť s veľkým zázemím
  • Nevýhody: Spoločnosť má určitú kontrolu nad vašimi finančnými prostriedkami (závisí to, či používate službu Vault). Nepodporuje sa celosvetovo (zatiaľ).

 Prejsť na Coinbase

Blockchain.Info Peňaženka -webová

   Zhrnutie: Najobľúbenejšia peňaženka pre Bitcoiny dnes podľa štatistických údajov, Blockchain.info vám umožňuje posielať / prijímať Bitcoiny cez prehliadač alebo mobil. Je známa ako hybridná peňaženka, čo znamená, že Blockchain.info ukladá peňaženku online, ale nemá prístup k vašim súkromným kľúčom. Keďže peňaženka je načítaná z ich serverov, je stále potrebná určitá dôvera v spoločnosť. Odporúčané pre začiatočníkov, ktorí skúšajú Bitcoiny.

  • Výhody: Zabehnutá a dôveryhodná spoločnosť v komunite Bitcoinov, kvaltiné rozhranie, dostupné pre mobilné a webové stránky
  • Nevýhody: Dôvera voči tretej strane a veľmi náročne uskutočnenie plne anonymných platieb

Electrum – softvérová

Aké sú rôzne druhy Bitcoinových peňaženiek ? Ako Bitcoiny nakupovať ?
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár