Bitcoin trhá všetky možné rekordy rad za radom!

28. novembra mohol celý svet vidieť prvý krát v histórií päťcifernú sumu u kryptomeny Bitcoin a to konkrétne 10 000USD. V minulých článkoch sme niekoľkokrát spomenuli, že táto situácia určite nastane tento rok a aj sa tak stalo. Čo sa ale stalo? Dnes máme 29. novembra a Bitcoin už má hodnotu cez 11 000 USD. Len za posledný mesiac, keď sa Bitcoin prepadol na hranicu 5400 USD, by ste pri vtedajšej kúpe mali dnes 100% zárobku!

Kryptomena bez limitov?

Zdá sa, že pre Bitcoin neexistuje žiadna hranica, ktorú môže dosiahnuť. Ničí totiž všetky rekordy ako nič. Mnohí investori ktorí túto šancu nevyužili si doteraz búchajú hlavu o stôl, keďže Bitcoin za posledný rok spravil zhodnotenie viac ako 1300%, čo je naozaj extrémne. Len pre zaujímavosť, trvalo viac ako 8 rokov, aby bola kapitalizácia trhu 200 miliard USD. Trvalo však len 4 týždne, aby bola kapitalizácia trhu viac ako 330 miliard. Šialenosť? Táto tabuľka ukazuje predpoveď ceny Bitcoinu a zatiaľ ide podľa plánu.

Táto kryptomena prešla niekoľkými prekážkami, ako napríklad zákaz obchodovania s Bitcoinom v Číne či hlúpe obvinenie zo strany J.P. Morgana. Pokles ceny však viedol k ešte silnejšiemu nárastu. Ak sa môže kryptomena vrátiť späť tak efektívne z tak negatívnych okolností, len si predstavte, čo môže robiť so svojou novonájdenou pozitívnou pozornosťou získanou od niektorých z najväčších mien vo finančnom priemysle!

Michael Novogratz nedávno predpovedal, že Bitcoin ľahko dosiahne v nasledujúcich mesiacoch 40 000 USD. Aj keď to môže znieť príliš optimisticky, nie je to nič nemožné. Svojimi prvými krokmi do legitímnosti v reálnom svete by mohla prvá kryptomena na svete dosiahnuť sumu 20 000 dolárov oveľa skôr, než mnohí očakávajú.

 

Aký je Váš názor na túto kryptomenu a situáciu na trhu? Podeľte sa s nami o Váš názor v komentároch či na našom Facebooku!

 

Zdroj: http://bitcoinist.com