Bitcoin je už príliš dôležitý na to, aby sme ho ignorovali, tvrdí Deutsche Bank

Globálny bankový gigant Deutsche Bank očakáva, že vlády začnú regulovať Bitcoin do konca roku 2021. Podľa analytikov Deutsche Bank je táto kryptomena vďaka trhovej kapitalizácii vo výške 1 bilióna dolárov a potenciálu pre ďalší rast „už príliš dôležitá na to, aby bola ignorovaná“.

Deutsche Bank Research, dcérska spoločnosť Deutsche Bank, vydala správu venovanú výlučne kryptomene Bitcoin s názvom “The Future of Payments: Series 2 Part III. Bitcoins: Can the Tinkerbell Effect Become a Self-Fulfilling Prophecy?”

V tejto 18-stranovej štúdii popisuje Deutsche Bank Research základné charakteristiky Bitcoinu a analyzuje kľúčové dôvody jeho rastu až na kapitalizáciu 1 bilióna dolárov. Analytici Deutsche Bank tiež naznačujú, že cena Bitcoinu „môže aj naďalej rásť“, pokiaľ budú na trh aj naďalej vstupovať nové inštitúcie. Spoločnosť zdôraznila, že centrálne banky a vlády už teraz „chápu, že Bitcoiny a ďalšie kryptomeny tu zostanú“, a preto sa očakáva, že ich začnú regulovať koncom roku 2021. 

Napriek veľkému rastu však môže byť rast Bitcoinu ako triedy aktív brzdený jeho „stále obmedzenou“ obchodovateľnosťou a likviditou, varovala Deutsche Bank Research. „Skutočnou diskusiou je, či samotná rastúca cena môže byť dostatočným dôvodom na to, aby sa Bitcoin vyvinul do triedy aktív, alebo či je jeho nelikvidnosť prekážkou,“ uviedli analytici. Očakáva sa, že Bitcoin v krátkodobom horizonte „zostane ultra volatilný“, skonštatovali analytici Deutsche Bank.

Zdroj (Source)