Bitcoin Gold spory pokračujú. Hrozí zánik tejto „kryptomeny“?

Bitcoin Gold (BTG), kontroverzná kryptomena ktorá bola nedávno spustená s hlavným cieľom spraviť Bitcoin znovu decentralizovaný, sa od jej vzniku stále dostáva na titulné správy všetkých veľkých portálov. Nie však z pozitívneho hľadiska. Tento týždeň údajne minimálne jeden z vývojárov Martin Kuvandzhiev, skryl do kódu pre ,,minerov“ poplatok 0,5%, ktorý bol posielaný priamo do jeho osobnej peňaženky. Celkom vrchol nie?

Správy ďalej naznačujú, že niektoré kódy mohli byť priebežne odstránené, nakoľko boli verejne dostupné. Na čitateľskom fóre Bitcointalk, sa jeden používateľ vyjadril:

„To vysvetľuje, prečo sa toľko nájdených blokov vyhľadávačmi nezobrazovalo ako ,,zaplatené“ , taktiež možno aj to, že Suprnova nie je v synchronizácii. Možno Suprnova zistila, že tento kód ho odstránil, a to naštvalo vývojársky tím,“

Pre portál Bitcoin.com, Kuvandzhiev uviedol, že kód bol otvoreným zdrojom a ako taký nebol skrytý z fondov, ktoré by ho chceli odstrániť. Zdôraznil tiež, že ostatné zdroje sú uzavreté. Taktiež dodal poznámku, že pre vývojára, ktorý toto celé „umožnil“, 0,5% nie je veľa:

„0,5% pre pravidelného minera je to menej ako 1 dolár mesačne. Netvárte sa, ako by to bolo veľa. Druhé softvéry majú aj 1 – 2% poplatky a sú to uzavreté zdroje, nemôžete ich odstrániť. „

Mining pool vypnutý

Napriek tomu, že kontroverzia situácia okolo poplatku 0,5% neviedla spoločnosť či pool (určitá skupina ľudí minerov, ktorí spolu „kopú“ a spolupracujú) k ich zániku, The BTG Pool vedený spoločnosťou MinerTopia, sa rozhodol ukončiť spoluprácu s BTG, v súvislosti s diskusiami a technickými ťažkosťami projektu, ako útoky DDoS či strata zdrojov a času.

Hneď po forku Bitcoin Gold, bola webová stránka tohto projektu taktiež napadnutá „masívnym“ útokom DDoS, ktorý ju na nejaký čas zhodil.

Za nás je to podozrivé už len z toho dôvodu, že ten poplatok tam dali tajne, bez žiadnych oznámení. Z tejto kryptomeny nemáme žiadny dobrý pocit, nakoľko si osobne myslíme že je to úplne zbytočná kryptomena. Čo si tomto myslíte Vy?

 

Zdroj: Twitter.com, Cryptocoinsnews.com