Bitcoin by pod dohľadom CFTC mohol zdvojnásobiť svoju hodnotu

Od počiatku kryptomien sa vravelo, že Bitcoin a celé krypto odvetvie skôr či neskôr bude musieť byť regulované, aby tak mohlo fungovať a byť dostupné pre širokú verejnosť, ktorá by tak mala väčšiu istotu. Za posledné roky sme sa postupne dočkali rôznych foriem regulácie, pričom na túto tému sa najnovšie vyjadril aj predseda Commodity Futures Trading Commission, Rostin Behnam. Ten tvrdí, že práve nebankové inštitúcie vrátane kryptoburz pri regulácii značne viac prosperujú, nakoľko je o nich následne záujem aj medzi ľuďmi, ktorí takúto formu istotu jednoducho potrebujú.

„K rastu môže dôjsť, ak budeme mať dobre regulovaný priestor. (…) Bitcoin môže zdvojnásobiť cenu, ak existuje trh regulovaný CFTC.“

Kandidátom na túto pozíciu v zmysle regulácie je Commodity Futures Trading Commission (CFTC), ktorej predseda Rostin Behnam vysvetlil, prečo by jeho agentúra mala byť primárnym regulátorom kryptomien. Ako uvádza Coindesk, stalo sa tak počas diskusie 29. septembra. Benham tiež oznámil, že poveril CFTC, aby sa pripravila na to, aby sa stala vedúcim a plne financovaným regulátorom pre významnú časť kryptomenového priemyslu. Môžeme tak vidieť, že sa na pozadí deje mnoho vecí a aj takéto fundamentálne správy môžu ukončit pretrvávajúci downtrend.

Zdroj