Binance začína implementovať sankcie EÚ proti Rusku

Ako viete, krajiny po celom svete uvalili na Rusko veľmi prísne sankcie, ktoré sa týkajú aj kryptomien. Najväčšia krypto burza na svete podľa objemov Binance na základe toho začína implementovať sankcie Európskej únie a obmedzuje tak svoje služby občanom Ruska. Podľa oficiálneho oznámenia Binance obmedzí služby na ruské osoby, ktorých hodnota digitálnych aktív presahuje 10 000 eur, čo zodpovedá 10 885 dolárom.

„Binance musí aj naďalej viesť odvetvie pri implementácii týchto sankcií. Veríme, že všetky ostatné veľké burzy sa budú čoskoro riadiť rovnakými pravidlami.“

Takéto osoby už nebudú môcť prijímať vklady ani obchodovať a svoje zostávajúce prostriedky môžu jedine vybrať na svoje bankové účty. Rusov, ktorí žijú v zahraničí, sa tieto sankčné opatrenia nedotknú, rovnako ako obyvateľov krajiny, ktorí vlastnia digitálne aktíva v hodnote menej ako spomínaných 10 000 eur. Ako uviedlo vedenie krypto burzy Binance, je im ľúto, že si to odnesú bežní občania, avšak podľa ich slov jednoducho ako najväčšia krypto burza musia ísť príklad pre ďalšie krypto burzy.

Zdroj