Binance sa snaží napraviť predošlé chyby

Je to len pár dní čo sme Vás informovali, že najväčšiu kryptoburzu na svete povedie v rámci Európy chlapík zo Slovenska a dnes tu máme ďalšie novinky týkajúce sa tejto spoločnosti. Miliardár a generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao (CZ) sa totiž rozhodol v nedávnom rozhovore pre Bloomberg zareagovať na nedávne regulačné prešľapy tejto spoločnosti v niektorých krajinách. Spoločnosť zároveň zverejnila takzvaný ,,zoznam krypto-práv“.

„Účastníci odvetvia sú zodpovední za spoluprácu s regulátormi a tvorcami politiky pri vytváraní nových štandardov pre kryptoaktíva.“

V tomto zozname sa uvádza, že každý človek by mal mať možnosť a právo získať krypto aktíva, nakoľko je to koniec koncov právo každého, rovnako ako je právo každého súkromie a bezpečnosť. V druhom bode môžeme nájsť vyjadrenie: „Účastníci odvetvia sú zodpovední za spoluprácu s regulátormi a tvorcami politiky pri vytváraní nových štandardov pre kryptoaktíva.“ Z tejto vety ide skôr defenzívny podtón spoločnosti, čo môže súvisieť s regulačnými prešľapmi. Pred rokom totiž Binance prestala poskytovať svoje služby v USA a sťažnosti prichádzali aj z viacerých európskych štátov. Zdá sa teda, že najväčšia krypto burza Binance, ktorá z počiatku prehliadala regulačnú politiku sa snaží všetky svoje predošlé chyby napraviť. Je však otázne, či pre niektoré trhy už nie je neskoro.

Zdroj