Binance podpíše 15 miliónový kontrakt s Bermudskou vládou

Bermudský predseda vlády a minister financií David Burt podpísal v piatok memorandum o porozumení (MOU) s Binance Group. MOU zriaďuje finančné prostriedky na vzdelávacie programy týkajúce sa fintech a blockchain startupov.

   Burt podpísal memorandum o porozumení s Changpeng Zhao, zakladateľom a generálnym riaditeľom druhej najväčšej svetovej kryptomenovej burzy na trhu. Burt povedal, že ciele spoločnosti Binance sú v súlade s ich cieľmi o poskytovaní dobre regulovanej jurisdikcie, ktorá by bola ideálna pre rast fintech priemyslu.

   Burt uviedol, že Binance plánuje zriadiť oddelenie, ktoré bude dohliadať na dodržiavanie predpisov. To prinesie 40 nových pracovných miest, z ktorých minimálne 30 bude pridelených Bermudám.

   Podľa MOU Binance vynaloží až 10 miliónov dolárov na vysokoškolské vzdelávanie pre Bermudy v oblasti vývoja blockchain technológií a dodržiavania pravidiel prostredníctvom nadácie Binance Foundation. Spoločnosť takisto poskytne  5 miliónov dolárov novým blockchain spoločnostiam so sídlom v Bermudách prostredníctvom Binance Labs.

   Bermudská vláda údajne plánuje vytvoriť priateľský právny rámec pre virtuálne meny a blockchain. Zhao povedal, že výskum uskutočnený spoločnosťou Binance ukazuje, že Bermudy majú jeden z vedúcich regulačných orgánov pre virtuálnu menu:

„Myslíme si, že vláda Bermud a ich regulačný orgán sú na svete jedným z najprijateľnejších, najrozumnejších a najpredvídateľnejších telies na planéte.“

   Binance už začala spolupracovať s miestnymi právnymi zástupcami, aby sa zabezpečilo, že nová kancelária bude v súlade so zákonom.

   Burt uviedol, že vláda chce urobiť Bermudy prvou krajinou na svete, ktorá bude komplexne riadiť ponuky počiatočných mincí (ICO) v rámci jurisdikcie krajiny.

„Chceme zabezpečiť, aby Bermudy boli na svete najdôležitejším miestom na reguláciu v tomto priestore. Máme dobrú povesť ochrany, budeme ju chrániť, ale v tomto momente budeme pracovať so všetkými osobami, o ktorých veríme, že predstavujú budúci rast pre obyvateľov tejto krajiny a budúce príležitosti pre pracovné miesta. „

   Začiatkom tohto týždňa Binance jednalo s ugandskou blockchain organizáciou Crypto Savannah o podpore hospodárskeho rozvoja a zamestnanosti mládeže v krajine. Partnerstvo má tiež v úmysle prilákať investície do východoafrickej krajiny.

Zdroj: link