Binance je podozrivá z porušovania amerických zákonov, jej CEO to označil za FUD

Neprešlo ani 48 hodín od nášho posledného článku, kde sme Vás informovali že čínska sociálna sieť Weibo pozastavila účty burzám ako Binance, Huobi, a OKEx a teraz tu máme ďalší problém spoločnosti Binance. Táto najväčšia krypto burza je vyšetrovaná kvôli neregistrovanému predaju krypto derivátov obyvateľstvu USA. 

Americká komisia pre obchodovanie s komoditnými futures začala oficiálne vyšetrovanie proti najpopulárnejšej burze kryptomien Binance. Včerajšia správa, ktorú zverejnila agentúra Bloomberg, uvádza, že CFTC sa snaží zistiť, či spoločnosť Binance skutočne umožnila občanom USA nakupovať kryptomeny na svojej platforme bez potrebného povolenia. Zdroje, ktoré poskytli tieto informácie, si podľa denníka Bloomberg želajú zostať v anonymite a sú dôverné, samotný zakladateľ Binance Changpeng Zhao (CZ) má však iný názor a obvinenia označil za FUD.

Changpeng Zhao reagoval okamžite a v krátkom čase zverejnil niekoľko tweetov s vysvetlením, čo je FUD, prečo by investori mali ignorovať FUD a tiež to, že FUD je iba znakom býčieho trhu. Binance čelil svojmu prvému škandálu vlani na jeseň, keď Forbes uverejnil článok s názvom „Uniknutý dokument„ Tai Chi “odhaľuje prepracovanú schému spoločnosti Binance na obchádzanie regulácii Bitcoinu“, ktorý pravdepodobne všetko odštartoval. Dva týždne po uverejnení článku začala Binance používateľov v USA definitívne blokovať.

Zdroj