Austrália je na treťom mieste v inštaláciách krypto bankomatov po USA a Kanade

Napriek medvediemu trhu a rekordne nízkej dynamike nových inštalácií bitcoinových bankomatov po celom svete, Austrália sa globálne radí medzi tri najlepšie krajiny podľa počtu krypto bankomatov. Austrália má v súčasnosti 234 krypto bankomatov, vďaka čomu jej patrí tretie miesto po Spojených štátoch a Kanade.

Všetko je to o dynamike — Austrália nasadila 99 krypto bankomatov, čo je takmer polovica jej celkového počtu, len za posledné tri mesiace roku 2022. A svoje tempo nezastavuje. V prvých januárových dňoch sa Austrálčania dostali na štvrté miesto a odvtedy nainštalovali ďalších 16 strojov. Za tri týždne Austrália prekonala Španielsko, ktoré vlastní 222 krypto bankomatov. Kým Austrália inštalovala nové bankomaty, Španielsko zatiaľ stratilo 4 a Salvador, ktorý je globálne na piatom mieste, nezaznamenal ani jeden nový bankomat.

Celkovo možno povedať, že čísla v Austrálii, ako aj v Španielsku a Salvádore by sa len ťažko mohli rovnať obrovskému podielu krypto bankomatov v USA. Spojené štáty sú domovom až 33 387 krypto bankomatov, čo je 86,9 % všetkých strojov na svete. Spolu s Kanadou (2 556) aktuálne vlastnia ohromujúcich 94,4 % všetkých krypto bankomatov.