Argentínska centrálna banka žiada od všetkých bánk v krajine údaje krypto transakcií

Ako viete, informovali sme Vás za posledné týždne hneď niekoľkokrát, že sa chystá pomerne rozsiahla regulácia kryptomien ako takých vo viacerých štátoch sveta. Argentína to nevidí inak a jej centrálna banka si od všetkých bánk v krajine vyžiadala údaje o všetkých transakciách v rámci kryptomien, čím sa Argentína stáva ďalšou globálnou vládou, ktorá sa pripravuje na ich reguláciu.

Argentínska centrálna banka (BCRA) sa takto rozhodla na základe domnienok expertov, že v krajine môže byť potenciálne až viac ako 2 milióny aktívnych užívateľov obchodujúcich s kryptomenami. Zdôraznila však, že ,,v tejto fáze začínajúcej regulácie banka nežiada údaje o nakupujúcich ale o spoločnostiach, ktoré im kryptomeny predávajú.“

Podľa viacerých dohadov sa totiž centrálna banka chce sústrediť na tzv. stablecoiny, teda coiny / tokeny, ktoré kopírujú cenu dolára. Jeden vysoko postavený pracovník nemenovanej argentínskej krypto burzy túto možnosť taktiež nevylúčil a priblížil, že je dosť možné, že sa BCRA chce zamerať na tokeny ako Tether (USDT) alebo Dai (DAI). Ide totiž o to, že vláda ale aj centrálna banka v tejto krajine minulý rok prehrala boj proti hyperinflácii. Stanovil sa tak strop pre fiat transakcie medzi dolárom (USD) a menou argentínske peso (ARS), ktoré môžu jednotlivci v bankách a obchodoch uskutočňovať, nakoľko má centrálna banka podozrenie, že niektorí jednotlivci používajú tieto stablecoiny na to, aby obišli prísne pravidlá týkajúce sa nákupu dolára. Okrem toho si tiež centrálna banka vyžiadala informácie aj o rôznych investičných krypto službách, ako aj o službách spojených s krypto ťažbou.

Zdroj