Analytik predpovedá, že rok 2022 by mohol byť pre kryptomeny zaujímavý

Momentálna situácia v krypto sektore je od začiatku tohto roka pomerne dosť neistá aj kvôli prebiehajúcej vojne na Ukrajine a to stále bez žiadnych vyhliadok na mier. Keď sa na tento rok nepozrieme len v horizonte pár mesiacov ale ako na celok, mohli by sme byť opäť svedkami slušných zhodnotení, čomu sa prikláňa aj hlavný komoditný analytik spoločnosti Bloomberg, Mike McGlone. Podľa jeho slov sme totiž mohli vidieť, že Bitcoin sa pohybuje na nízkych číslach bez významných pohybov kvôli neistote na trhu, avšak vraj sa netreba obávať, nakoľko sa rok len začal.

„Vzhľadom na Federálny rezervný systém, infláciu a vojnu môže byť rok 2022 pripravený na reverziu rizikových aktív a predstavovať tak ďalší míľnik v ,,dozrievaní“ Bitcoinu.“

Minulý týždeň sme už skutočne boli svedkami dobrých správ pre Bitcoin, nakoľko sa podľa oficiálnych štatistík Coinmarketcap obchodovalo o 4,84% vyššie ako v predchádzajúcom týždni, pričom celková trhová kapitalizácia tejto kryptomeny bola 778 miliárd USD. Neúspešné hlasovanie Európskej únie o zákaze algoritmu Proof of Work, na ktorom Bitcoin funguje, navyše rozptýlilo obavy európskych investorov, ktorí sú teraz ubezpečení, že investovať do tejto kryptomeny je stále bezpečné. Najnovší vývoj Bitcoinu tak vyzerá viac než sľubne, pričom sa tešia aj samotní ťažiari, nakoľko hashrate neustále vytvára nové maximá aj napriek faktu, že cena BTC je od historických maxím vzdialená zhruba 40%.

Zdroj