Americké senátorky navrhnú zatiaľ najambicióznejší krypto zákon

USA sa až na pár výnimiek radí medzi krajiny s priateľským prístupom ku kryptomenám a po dlhšom čase, kedy sa USA rozhodlo venovať sa národnému CBDC prichádzajú správy, že sa americké senátorky Cynthia Lummis a Kirsten Gillibrand rozhodli navrhnú zatiaľ najambicióznejší krypto zákon do dnešného dňa. Ide pravdepodobne o najočakávanejšiu časť zákonodarného zboru v histórii digitálnych aktív, pričom túto správu oznámila senátorka Cynthia Lummisová prostredníctvom svojho oficiálneho účtu na Twitteri.

„New York je centrom svetových finančných trhov. Toto je jeden z najviac rastúcich odvetví, ktorého sa New York rozhodne chce stať súčasťou.“

Nový návrh má údajne potenciál začleniť digitálne aktíva do finančného systému krajiny vytvorením samoregulačnej inštitúcie, ktorej jediným účelom by bolo monitorovať a regulovať kryptomeny. Ako asi tušíte, takýto pokrok by bol revolučným krokom v celej histórii kryptomien, nakoľko by sa tým potvrdilo, že sektor funguje na rovnakej úrovni ako ostatné štátne inštitúcie. Pochopiteľne ako každý krypto zákon má aj tento svojich odporcov a má teda pred sebou poriadne dlhú cestu. Pokiaľ by však takýto zákon nakoniec bol prijatý, dramaticky by to mohlo zlepšiť vnímanie kryptomien v spoločnosti.

Zdroj