Americká univerzita bude akceptovať platby školného v kryptomenách

Ako viete, v samotných počiatkoch kryptomien bola každá spoločnosť či inštitúcia, ktorá sa rozhodla nejakým spôsobom integrovať kryptomeny do svojho podnikania kritizovaná. Neskôr sa však pripájali ďalšie a ďalšie spoločnosti, pričom teraz sú kryptomeny súčasťou azda každého odvetvia. Povzbudivé správy tentokrát prichádzajú z americkej univerzity Massachusetts‘ Bentley, ktorá plánuje vyhovieť želaniam svojich študentov, vďaka čomu budú môcť platiť svoje školné formou digitálnych aktív. Univerzita o tom informovala v oficiálnom oznámení na svojej webovej stránke.

„Študenti majú skutočný záujem dozvedieť sa viac o blockchaine, decentralizovaných financiách a investíciách do kryptomien. Tieto technológie totiž ovplyvňujú odvetvia, v ktorých budú pôsobiť.“

Škola tak bude akceptovať platby v Bitcoinoch, Ethereu a stablecoine USD Coin. Bentley sa tak stáva jednou z prvých univerzít na svete, ktorá preukázala progresívne myslenie a stala sa tak súčasťou krypto sveta. Zdá sa, že dopyt po kryptomenách rastie vo viacerých oblastiach každodenného života, a to aj napriek nedávnemu poklesu ich hodnoty. Vysiela to jasný signál, že dôvera v stabilitu digitálnych aktív rastie.

Zdroj