Americká senátorka prezradila, že dlhodobo drží 5 kusov BTC

Ako vieme, posledné mesiace respektíve rok počet nových investorov v rámci kryptomien narástol priam giganticky. Sú medzi nami aj takí, ktorí nejakú tu kryptomenu držia dlhodobo (hodleri), o čom svedčí aj informácia od americkej senátorky menom Cynthia Lummis, ktorá prezradila, že prvý Bitcoin si zakúpila ešte v roku 2013, keď bola jeho hodnota iba 330 dolárov. Cynthia taktiež potvrdila, že momentálne vlastní zhruba 5 kusov BTC na dlhodobé držanie, nakoľko verí, že je to skvelá investícia, o čom svedčí aj jej odporúčanie všetkým ľuďom, ktorí si chcú zabezpečiť lepšiu budúcnosť.

Všetky tieto informácie sme sa dozvedeli vďaka nedávnemu rozhovoru, ktorý Cynthia spravila s CNBC, kde uviedla, že Bitcoin je veľkým prínosom a jednoznačne by nemal chýbať ani v dôchodkových fondoch. Je totiž presvedčená, že je to skvelý uchovávač hodnoty.

,,Bola by som rada, keby sa kryptomena ako Bitcoin stala súčasťou diverzifikovanej alokácie aktív, ktorá sa používa napríklad v dôchodkových fondoch a ďalší možnostiach, vďaka ktorým si ľudia môžu šetriť pre svoju budúcnosť.“ 

Cynthia sa nezabudla vyzdvihnúť aj nedávne schválenie Bitcoinu ako legálne platidlo v krajine Salvador, pričom zdôrazňuje, že ide o skvelý krok, nakoľko až 22% platieb tejto ekonomiky pochádza z USA, čo inými slovami znamená, že všetci títo ľudia museli doteraz platiť za predražené prevody a služby ako napríklad Western Union.

Zdroj