Americká centrálna banka oznámila ďalšie pozitívne správy pre krypto sektor

Ako viete, postoj niektorých krajín voči kryptomenám sa odlišuje zase voči ďalším krajinám priam diametrálne. Ako príklad si môžeme pripomenúť krajiny ako Čínu alebo Afganistan, ktoré kompletne zakázali obchodovanie s kryptomenami a na druhej strane tu máme napríklad Spojené štáty americké, ktoré sú naopak známe veľmi priateľským postojom voči kryptomenám. Najnovšie sme sa mali tiež možnosť dozvedieť, že americká centrálna banka oznámila svoje konečné rozhodnutie o tom, kto bude mať prístup k jej „hlavným účtom“, vďaka čomu sa krypto spoločnosti budú môcť dostať do centrálneho bankového systému. K situácii sa vyjadril aj podpredseda Fedu Lael Brainard, ktorý povedal, že:

,,Nové usmernenia poskytujú konzistentný a transparentný proces hodnotenia žiadostí o účty Federálneho rezervného systému a prístup k platobným službám s cieľom podporiť bezpečný, inkluzívny a inovatívny platobný systém.“

Zverejnené usmernenie pozostáva z viacerých úrovní s rôznymi úrovňami prísnosti, aby sa s nimi jednotlivcom a spoločnostiam ľahšie jednalo v závislosti od toho, čo by potrebovali. Úroveň číslo 1 by podľa všetkého mala byť federálne poistená, za to úroveň číslo 2 nie. Úroveň číslo 3 nebude federálne poistená ani nebude podliehať žiadnym federálnym bankovým agentúram. Medzi takéto spoločnosti, ktoré môžu byť opäť o krok bližšie aj k takémuto typu účtu je napríklad Kraken.

Zdroj