Američania najviac uprednostňujú investície do nehnuteľností, zatiaľ čo kryptomeny skončili na 5. mieste

Povedomie o kryptomenách sa neustále zvyšuje, na základe čoho sa spoločnosť Bankrate LLC, rozhodla uskutočniť prieskum zameraný na investičné záujmy obyvateľov USA. Táto spoločnosť, ktorá poskytuje finančné služby so sídlom v New Yorku, bola založená v roku 1976 investorom menom Robert Heady. Včerajším dňom sme sa dočkali výsledkov tohto májového prieskumu (25. – 30. máj), pričom sme sa dozvedeli celkom zaujímavé informácie.

Ako môžeme vidieť na grafe vyššie, prvá a pravdepodobne najdôležitejšia sa týkala investícií, respektíve kam by investori investovali peniaze, pokiaľ by ich nepotrebovali najbližších 10 rokov. Na grafe môžeme vidieť, že občania USA najviac dôverujú investíciám do nehnuteľností (28% opýtaných), pričom až 25% opýtaných odpovedalo, že by peniaze držali vo fyzickej forme (cash) alebo úspory. Ďalej by sa 16% opýtaných rozhodlo pre akciový trh, 13% by investovalo do zlata či drahých kovov a na piatom mieste skončil Bitcoin a iné kryptomeny, kam by investovalo 9% opýtaných.

Jednou z otázok tiež bola, či by inflácia nejakým spôsobom zmenila ich investičné rozhodnutia. Na to odpovedalo 58% opýtaných, že inflácia by žiadnym spôsobom nezmenila ich rozhodnutia, pričom 20% respondentov by investovalo viac agresívnejšie.

Zdroj