Amazon čoskoro prijme bitcoin transakcie

Spoločnosť Amazon Technologies, Inc. – dcérska spoločnosť amerického elektronického obchodu a výpočtového gigantu Amazon.com, Inc. – získala patent na trh, ktorý ponúka dátové kanály. Ešte dôležitejšie je, že patentovaný trh zahŕňa bitové transakcie.

PATENT SCHVÁLENÝ

   Americký úrad pre patenty a ochranné známky schválil podanie Amazon Technologies na patent na dátovom trhu. Patent bol pôvodne podaný v septembri 2014 a dvakrát sa dovolával btc transakcií.

   Ako uvádza CNBC, prvý bitcoinu podobný prípad popisuje dátový tok, ktorý publikuje alebo obsahuje globálne bitcoinové transakcie (alebo akúkoľvek transakciu so šifrovanými transakciami). Patent uvádza príklad:

„Napríklad skupina elektronických alebo internetových maloobchodníkov, ktorí prijímajú bitcoinové transakcie, môže mať dodaciu adresu, ktorá môže korelovať s adresou bitcoin. Elektronickí maloobchodníci môžu skombinovať dodaciu adresu s dátami transakcie bitcoin, aby vytvorili korelované dáta a zverejnili kombinované dáta ako kombinovaný dátový tok. Skupina poskytovateľov telekomunikácií sa môže prihlásiť na odberateľský tok kombinovaných údajov a byť schopná zosúladiť adresy IP  transakcií s krajinami pôvodu. Vládne agentúry môžu mať možnosť prihlásiť sa na odber a korelovať údaje o daňových transakciách, aby pomohli identifikovať účastníkov transakcií.“

   CNBC tiež poznamenáva, že druhý patentový príklad týkajúci sa patentov opisuje, ako môže orgán činný v testnom konaní mať záujem o globálne dáta transakcií bitcoin, aby korelovala adresy bitcoinových peňaženiek s adresami IP alebo fyzickými adresami.

„ Napríklad, orgán činný v trestnom konaní môže byť zákazníkom a môže chcieť prijímať globálne bitcoinové transakcie, korelované podľa krajiny, s údajmi ISP na určenie zdrojových adries IP a dodacích adries, ktoré korelujú s bitcoinovými adresami. Agentúra nemusí chcieť ďalšie dostupné vylepšenia, ako sú napríklad záznamy o miestnych bankových údajoch. Trh s údajmi o dátových tokoch môže cenu týchto požadovaných dát vyúčtovať napríklad za GB (gigabajt) a agentúra môže spustiť analýzu požadovaných údajov pomocou analytického modulu.“

DOBRÉ ČI ZLÉ

   Na jednej strane, poskytovanie informácií súvisiacich s bitcoinom (alebo iných informácií súvisiacich s kryptomenami) orgánom činným v trestnom konaní a regulátorom zrejme znižuje prísľub relatívnej anonymity v krypto sektore – hoci verejná účtovná kniha je, ako to popisuje názov, verejná.

   Na druhej strane, poskytovanie služieb Amazon a stabilných dodávateľov s efektívnym mechanizmom na prijímanie platieb typu „bitcoin“ je masívny impulz pre snahu o masovú akceptáciu. Amazon je v tomto líder a takmer s istotou sa dá predpokladať, že keď sa podarí Amazonu zaviesť bitcoin platby, budú ho nasledovať takmer všetky ostatné online reťazce, pretože nikto nechce zaostávať za online obchodným gigantom.

Zdroj: link