Alex Mashinsky tvrdí, že Bitcoin dosiahne do konca tohto roka 160 000 dolárov

Zdá sa, že sa pozitívne správy v krypto sfére ani zďaleka nekončia. Dnešným dňom sme sa totiž dozvedeli, že podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Celsius Network, Alexa Mashinskeho, sa hodnota Bitcoinu vyšplhá až na 160 000 dolárov! Takéto správy sa vždy dobre čítajú, avšak je z toho niečo vôbec reálne? Podľa viacerých áno. Alex Mashinsky, ktorý je okrem iného aj zakladateľom 8 startupov vysvetlil, že podľa neho bude hnacím motorom ceny BTC práve adaptácia tejto kryptomenami ostatnými krajinami. Po krajine Salvádor, ktorá sa stala prvou krajinou na svete, ktorá prijala Bitcoin ako oficiálne platidlo, prejavili záujem aj Paraguaj, Tanzánia či napríklad Nigéria.

 

,,Ak získame Brazíliu, ak získame Nigériu, ak dokážeme dosiahnuť to, aby krajiny s veľkým počtom obyvateľov prijali Bitcoin ako zákonné platidlo – uvidíte obrovskú explóziu ceny, pretože iba prijatie všetkých týchto používateľov môže vytvoriť obrovský nový dopyt. Tento rok sa môžeme dostať až na cenu 160 000 dolárov.“

 

Bude naozaj veľmi zaujímavé túto situáciu sledovať, nakoľko to, čo bude pre krajiny správne prijať Bitcoin ako zákonné platidlo, sa ešte len ukáže. Poprední ekonómovia totiž posledné dni zdvíhajú varovný prst, nakoľko sú presvedčení, že Bitcoin môže spôsobiť kolaps finančného systému pre každú krajinu, ktorá ho schváli. Na pravdu si tak budeme musieť počkať, avšak A. Mashinsky si myslí, že taktiež ďalšie umelé tlačenie peňazí, bude taktiež veľkým plusom k tomu, že sa ľudia budú viac a viac zaujímať o kryptomeny.

Zdroj