7 Japonských búrz oznámilo svoje plány k nadchádzajúcemu Hard Forku pre kryptomenu Bitcoin Gold

Sedem hlavných Japonských búrz, zverejnilo svoje postavenie voči hard forku v sieti Bitcoin, medzi ktorými nechýbajú veľké burzy ako Bitflyer či Coincheck. Niektoré burzy ako napríklad Bitflyer sa rozhodli podporiť tento proces a svojim návštevníkom darovať Bitcoin Gold podľa toho, koľko Bitcoinov držia. Niektoré z nich sa rozhodli iba obchodovať s touto kryptomenou a ďalšie sa rozhodli počkať, ako to s touto kryptomenou vlastne dopadne. Poďme sa teda spoločne pozrieť, ako jednotlivé burzy zareagovali.

Japonská najväčšia burza z hľadiska denného obratu Bitflyer, oznámila v sobotu, že svojim zákazníkom vyhovie a môžu s ňou počítať v priebehu tohto hard forku. Taktiež dodali že okrem ,,odmeňovania“ ich zákazníkov, môžu samozrejme počítať aj s výbermi a vklady cez túto kryptomenu. Takto znie ich oficiálne stanovisko:

Burza Coincheck vo štvrtok oznámila svoje plány na hard fork pre Bitcoin Gold.  Coincheck však vysvetlil, že existujú okolnosti, v ktorých nemusí byť schopný poskytnúť novú kryptografickú mieru vrátane nedostatku adekvátnej ochrany pred opakovaním, pred ťažobnou silou alebo ochrany pred inými zraniteľnosťami. Navyše, mince nebudú k dispozícii, ak sa spoločnosť Coincheck rozhodne, že uvedenie kryptomeny Bitcoin Gold na ich burzu je nevhodné. V súčasnosti nie je plánované žiadne pozastavenie služby.

Bitpoint v piatok oznámil, že „Bitcoin Gold bude poskytnutý zákazníkom podľa počtu mincí, ktoré budú držať v čase rozdelenia.“ To však môže byť oneskorené, ak je nová blockchain nestabilná. Existuje aj riziko opakovaných útokov, doplnila burza. Neplánuje sa však  žiadne pozastavenie služby.

Aj burza GMO Coin oznámila, že Bitcoin Gold bude udelené  ich zákazníkom, no o čase ešte rozhodnuté nebolo. Okrem toho, táto výmena dočasne pozastaví vklady a výbery Bitcoinu 25. októbra o 20:00.

Burzy bez plánov na distribúciu

V piatok oznámila burza Zaif, že sa rozhodla neumožniť prístup k BTG, vrátane vkladov, výberov a transakcií.“ Dodala však, že „Ak budú vyriešené všetky záležitosti a obavy opadnú, obchodovanie s BTG bude posudzované podľa nášho uváženia rovnako, ako ostatné meny. “Fisco v sobotu podobne oznámila, že „v súčasnosti nemajú v úmysle poskytnúť, vklady, výberu či obchodovanie s touto kryptomenou“. Okrem toho burza varovala, že existuje možnosť pozastavenia vkladov a výberov (BTC) 25. októbra 2017, kedy sa očakáva rozdelenie.

Burza Bitbank vo štvrtok oznámila, že zákazníkom  neposkytne Bitcoin Gold z niekoľkých dôvodov, vrátane neúplného kódu tejto kryptomeny. Spoločnosť však v čase rozdelenia urobí snímky aktív zákazníkov a v budúcnosti dodatočne zvážia či svojich zákazníkov odmeniť, alebo nie.

Zdroj: https://news.bitcoin.com